O mnie

Urodziłam się w Warszawie 13 listopada, w piątek.

Jestem absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (kierunek Zarządzanie) i Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w pracowni prof. Piotra Gawrona, aneks w pracowni dr hab. Stanisława Bracha). W 2016 zrealizowałam projekt stypendialny sfinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach, którego rozbudowałam mój dyplom - rzeźby sensoryczne dla Fundacji SYNAPSIS (więcej informacji o projekcie tutaj: http://sensorysculptures.blogspot.com/ ).

W 2018 r. w ramach stypendium ze środków m.st. Warszawy stworzyłam zespół rzeźb sensorycznych. Rzeźby znalazły stałe miejsce w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie.

Ceramiką zajmuję się od 2001 roku. Fascynują mnie zależności matematyczne w sztuce oraz sztuka i rzemiosło z różnych części świata. Staram się podróżować najwięcej jak się da i pokazywać na moim blogu ceramikę z miejsc, które odwiedzam. Lubię działania w przestrzeni publicznej, bo dzięki nim wychodzę z moją sztuką do ludzi.

Współtworzę pracownię ceramiki Ogród Sztuk na warszawskim Żoliborzu (http://ogrodsztuk.com) oraz Fundację Ogród Ceramiki (http://ogrodceramiki.pl).

Zapraszam do czytania mojego bloga!

Paulina Gobiecka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz